Banner Forum Image

Grattis gos! Lika länge ute som inne...

Fotat och scrappat - spana in och ladda upp!

Re: Grattis gos! Lika länge ute som inne...

Inläggav moia » sön jan 11, 2009 22:08

Tack vad goa ni är allihop! Ja gålådan är jättestadig. Vincent klarar inte heller av vanliga gåvagnar. Han testar ibland hos vänner men han bara klättrar på dem (han är en klättergalning, kommer bli mycket jobb när han växer upp, haha), och så vinglar han för mycket när han ska gå med dem, både bakåt och åt sidorna. =)) I gålådan kan man ju dessutom förvara saker, så känns det inte som den tar för mycket plats, gosedjur t ex.

tezzi152: Vad kul! Det är roligt hur man ibland ser sitt barn i andra bebisar, det kan vara ögonen, håret, eller något uttryck. Du har inte lite bilder på systersonen? Blev ju nyfiken nu. =))
Användarvisningsbild
moia
Alltid online
Alltid online
 
Inlägg: 5594
Blev medlem: lör apr 26, 2008 20:28
Ort: Falun

Re: Grattis gos! Lika länge ute som inne...

Inläggav Jenima » tis jan 13, 2009 01:23

Grattis Vincent! Ja första jacket är inte roligt...men det blir fler tyvär! jag råder dig att köpa hem gula ärter och frysa in...det är jättebra att ha till bulor och sånt! blir inga frost-skador på huden när man använder dom :)
Jenima
 

Re: Grattis gos! Lika länge ute som inne...

Inläggav MinLyckaLeiha » tis jan 13, 2009 10:06

Grattis Vincent :-)
BildBild
BildBildBildBildBild
Användarvisningsbild
MinLyckaLeiha
Alltid online
Alltid online
 
Inlägg: 1191
Blev medlem: fre apr 04, 2008 16:24
Ort: Sävsjö

Re: Grattis gos! Lika länge ute som inne...

Inläggav veronica78 » tis jan 13, 2009 10:17

Grattis i efterskott supersöta Vincent! JÄTTEFIIIINA bilder som vanligt! :-)
BildBild
Användarvisningsbild
veronica78
Alltid online
Alltid online
 
Inlägg: 423
Blev medlem: tor aug 28, 2008 08:43
Ort: Stockholm

Re: Grattis gos! Lika länge ute som inne...

Inläggav Caroliinen » tis jan 13, 2009 10:25

Grattis söt Vincent! Vad stor du har blivit nu :)

På tal om gåvagn..vi har en Brio gåvagn och lägger man inget i så är de ju jätte ostadiga..min man tog hem en 10 kilos vikt och la in en platspåse som ligger i vagnen..så var de problemet löst :) Noah tar sig framåt stadigt med den :)
Men din lådvagn var super fin!
Caroliinen
Alltid online
Alltid online
 
Inlägg: 427
Blev medlem: mån jan 21, 2008 23:53
Ort: Gnesta

Föregående


Återgå till Foto & scrapbooking