Brio race?
9 inlägg • Sida 1 av 1
Brio race?
Är det någon som har en Brio race? Skulle gärna höra lite för och nackdelar med den... Är lite inne på att köpa en sulky,men de e ju en sån djungel 
- milla
- Alltid online

- Inlägg: 740
- Blev medlem: fre feb 22, 2008 14:00
Re: Brio race?
jag har en. varit supernöjd med den! vet inte om jag har nåt att klaga på.... ska fundera!
-

Kali - Alltid online

- Inlägg: 2796
- Blev medlem: lör feb 16, 2008 17:13
- Ort: Göteborg
Re: Brio race?
Vi har en, och är nöjda. Köpte först en beg Brio Sitty som inte var bra då Lucas inte kunde ligga skönt i den så den sålde vi snabbt och köpte en Race. Kan tycka att handtaget är smalt, alltså mellanrummet mellan händerna är lite smalt. Vi är ju vana vid våran stora kombi Brio, men Racen är super smidig att köra och lasta. Mkt stadig vagn för det priset!!
- Lejonella
- Alltid online

- Inlägg: 1776
- Blev medlem: lör apr 26, 2008 21:45
Re: Brio race?
Har en sån och kan faktiskt inte komma på nånting dålig med den alls. Jag är helt mega nöjd.
-

miihmeow - Alltid online

- Inlägg: 270
- Blev medlem: tis apr 22, 2008 18:36
Re: Brio race?
Vi har en race av äldre modell (kanske 3-4 år gammal), köpte den för en billig peng på blocket och vi är jättenöjda! Vagnen vi hade innan var en Teutonia fun och jämfört med den är ju race tyngre och klumpigare, men Elis sitter jättebra i den och kommer kunna ha den länge till. Han åker mest till och från förskolan samt om vi ska på stan, sover bra i den också gör han eftersom den går att luta bak rätt mycket.
- shoegal
- Alltid online

- Inlägg: 6785
- Blev medlem: mån apr 09, 2007 18:13
- Ort: Stockholm
Re: Brio race?
Tack så mycket för era svar
Efter era positiva svart vill jag ju ha en sån ännu mer
Hittade en jätte fin på blocket men den va såld
Hur mycket liggläge är det egentligen,det är väl inte fullt liggläge på den? Men låter ju som era barn sover bra i den så då ska väl mina också göra det 
- milla
- Alltid online

- Inlägg: 740
- Blev medlem: fre feb 22, 2008 14:00
Re: Brio race?
Vi är också jättenöjda med våran Brio Race. Det är inte fullt liggläge på den men Niklas har sovit bra i den (när han fortfarande sov middag) och Hannah sover bra i den nu.
- Cecilia*
- Alltid online

- Inlägg: 2956
- Blev medlem: fre feb 01, 2008 20:03
Re: Brio race?
Nej det är inte fullt liggläge men ungefär mitt emellan sittläge och fullt liggläge. Elis sover superbra i den. Den är ju väldigt rymlig så vi räknar att kunna ha den så länge han behöver ha en vagn.
- shoegal
- Alltid online

- Inlägg: 6785
- Blev medlem: mån apr 09, 2007 18:13
- Ort: Stockholm
9 inlägg • Sida 1 av 1
Återgå till Barnsäkerhet & barnvagnar

[/url





